Milyen gyorsan vehető észre a lelki fejlődésem a párkapcsolatban?
Ma találkoztam egy számomra nagyon kedves emberrel és örömmel láttam rajta a változást. Ebben a változásban egyre nőiesebbé válik az öltözködésében, a frizurájában, az egész kisugárzásában. El is mondta, hogy milyen sokat dolgozik életének ezzel a területével, hogy immár felnőtt gyerekei és a közelmúltban lezajlott válása után újra rátaláljon az eddig belül elrejtett nőre és bevonzza életébe az új társat. Ezen az úton segítőre, vezetőre talált, aki lépésről lépésre segíti a fejlődésben. Ennek nagyon örültem.
Mindig is nagyon fontosnak tartottam, hogy aki a lelke fejlesztésével komolyan akar foglalkozni, az válasszon magának olyan segítőt, akiben megbízik, akinek a tanítását el tudja fogadni és aki visszajelzést ad arra, hogy most éppen hol tart az úton, anélkül, hogy mindig tételesen megmondaná mit kell az adott helyzetben tennünk. Mert óva intek mindenkit attól, hogy más kezébe adja át az irányítást, csak azért, mert az biztosan jobban tudja. Ragaszkodjunk a saját tempónkban való haladáshoz még akkor is, ha ezáltal nemkívánt tapasztalásokra jutunk is. Még akkor is, ha emiatt türelmetlenné tudunk válni, mikor úgy érezzük, hogy túl lassú tempóban haladunk, a befektetett idő nem mutat látványos változást.
A lelki fejlődés nem Forma 1 ! Ez nem a sebességről szól. Az évek alatt berögzült szokások, megoldási módszerek, becsontosodott kényelmi zónák, tévhitek és illúziók nem múlnak el attól, hogy valaki felvilágosít bennünket arról, hogyan működnek a dolgok bennünk jól! Még akkor sem, ha tényleg jó segítőt, tanítót választunk.
A párkapcsolati terület különösen kemény terep tud lenni, hiszen itt valamennyien jó sok blokkot, fájdalmat, rossz tapasztalatot, berögzült megoldási mintákat hordozunk. Amit ha megértünk is, hogy másképp kell csinálni, hogy jó legyen, az éles helyzetekben bizony összekavarodunk.
Veres Kriszta szokta mondani, hogy nem árt gyakorolni az ilyen helyzetekben való viselkedést, mert addig minden jól működik, amig egyedül elképzeljük és működtetjük a női energiáinkat, de amikor megjelenik a FÉRFI, akkor teljesen összekavarodunk és sokszor ösztönösen működtetjük a régi mintázatokat.
Én úgy hiszem, hogy az ideális társ várása helyett, jó ha boldogan elfogadjuk az aktuálisan bevonzott férfit, aki tetszik nekünk, akit megszeretünk, hiszen ő a friss tükör a számunkra arról, hogy éppen hol tartunk, meg arról is, hogy mennyire tudjuk tudatosan működtetni a megtanultakat.
Számomra a társ bevonzása nem egy önálló feladat, nem csak azt jelenti, hogy listát készítek a kívánt tulajdonságokról, kiküldöm a kérést és várok. Sokkal inkább jelenti a nőiségem változásának megtapasztalását, Az aktuálisan bevonzott férfi valamilyen szinten az ideális. A pillanatnyi állapotomra válasz. Akiben megláthatom saját, még változtatásra megérett tulajdonságaimat is. Nem árt elfogadnunk, hogy először nekünk magunknak kell változnunk, hogy a körülöttünk lévő tér változását megérezze a férfi, akit hívunk.
Elsősorban magamban kell jól érezni magamat. Mert nem a kapcsolattól leszek boldog, nem a másik embertől, hanem a másik emberrel együtt is!
Amikor elkezdem méregetni, hogy a párom miért teszi ezt vagy azt, ahelyett, hogy azt tenné amit szerintem helyes lenne, és akkor boldogabb lennék, akkor kibillentem a saját középpontomból.
Az új szerelem közben nem árt látnom, hogy a megkezdett tudatosságból, mikor, milyen esemény hatására térek vissza a régi, megszokott viselkedési mintákba. Mert ott van még mit dolgoznom magamon! Mert a régi megbántottságok, görcsök, energiablokkok előbb fel kell, hogy oldódjanak. És ehhez kell a segítő tanító. Aki rendelkezik azokkal a módszerekkel, ami átvezet ezeken a helyzeteken és észrevehetővé válik a fejlődés. Na, ettől nem etetés az egész, meg csak lila köd, hanem közös munka.
Kívánom neked, hogy megtaláld a párod, ha keresed, és megtaláld a segítőd, tanítód aki vezet és segít az oldásokban és a haladásban is!

