Gyógyító növények az udvarunkban
A gyógyító növények használata nagyon régóta ismert, korokon átívelő tudás. Használták a népi gyógyászatbant és a világ minden táján kialakult ősi gyógymódok is. A cél, az egészségből kibillent szervezet és lélek visszasegítése a teljes harmóniába.
Ezt általában úgy képzeljük el, hogy van egy gyógyító, van a páciens, ők kibogozzák a panaszokat, tüneteket,aztán a gyógyító javasol gyógynövényeket, teakeverékeket, fürdőket, masszázst, amiben ezeket a gyógynövényeket felhasználják. Ezután a páciens beszerzi a teákat, krémeket, illóolajokat és elkezdi használni őket. Ideális esetben közvetlenül a gyógynövény gyűjtőtől szerzi be ezeket.
Egyre több helyen olvashatunk arról, hogy az egység, a többi emberrel való láthatatlan kapcsolat, összekötöttség kiterjed arra is, hogy a körülöttünk élő természettel is egységben élünk.
Az, hogy házi kedvenceink ránk vannak hangolódva és érzik mikor milyen hangulatunk van, és abban ők hogyan tudnak minket segíteni, az sokak számára elfogadott, ismert tapasztalat.
Az viszont, hogy a körülöttünk élő gyógyító növények is ránk vannak hangolódva, ezért jelennek meg a kertünkben, udvarunkban, az hogy a bennünk megjelent változások, betegségek hatására, jelennek meg ott, ma még nem teljesen közismert és elfogadott.
A régi füvesasszonyok akik járták a falvakat és gyógyították az ott élőket, tudták, hogy a falu körül található gyógynövények jelzik, hogy a következő évben milyen betegségek jelennek meg a faluban. Összegyűjtötték a gyógyfüveket, feljegyezték hol, melyik jelent meg újként, majd a következő évben magukkal vitték, hogy felhasználják.
Egy átlagos kertben, udvarban legalább 10 féle gyógynövényt találunk.
Mégis minden udvarban megjelennek olyan növények, amik csak ott, azon a portán találhatók.
A gyógynövények az ott élők problémáira adnak gyógyírt.
Érdemes megismernünk a körülöttünk élő gyógynövényeket olyan szempontból is, hogy meglévő panaszainkra, gyengeségeinkre hívják fel a figyelmünket és egyben segítséget is adnak.

